Chcete si v Praze zahrát kvalitní pétanque?


Nám, pražským nadšencům pro tuto skvělou hru, chyběla dlouhodobá soutěž, kvůli které bychom nemuseli cestovat mimo Prahu, a přesto si kvalitně zahráli. Nechali jsme se tedy inspirovat obdobnými soutěžemi pořádanými v řadě českých i zahraničních měst a soutěž, kterou Vám zde představujeme, nazvali Pražský pohár pétanque.


Jedná se o soutěž týmů, které se budou pravidelně utkávat v zápasech jednotlivců, dvojic a trojic a na základě výsledků těchto zápasů vznikne žebříček nejlepších pražských týmů i jednotlivců.


Pražský pohár pétanque je určen pro všechny bez ohledu na pohlaví, věk, vzdělání, původ či herní vyzrálost. Soutěž Vám tedy nabídne dostatek příležitostí k tomu, abyste si dobře zahráli, pobavili se a vylepšili své herní dovednosti ať už patříte mezi hráče s mnohaletými zkušenostmi nebo mezi úplné nováčky ve světě ocelových koulí.


Při vytváření hracího řádu byl důraz kladen především na jednoduchost herního systému, transparentnost, minimální finanční náročnost a také časovou flexibilitu zúčastněných. Rovněž bylo pamatováno na to, že přihlášené týmy budou mít různou herní úroveň a tak zpočátku budou týmy rozděleny do několika skupin. V závislosti na výsledcích budou týmy postupovat a sestupovat v rámci jednotlivých skupin a to tak, aby vždy hráli proti týmům s obdobnými herními kvalitami. Na konci roku se vytvoří výsledný žebříček a nejlepší týmy a jednotlivci budou obdarováni věcnými cenami.


Celá soutěž však v první řadě ctí olympijskou zásadu: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!